Ladataan Tapahtumat

Joulumyyjäiset Monikossa

Monikon joulumyyjäiset ovat odotettu joulunalusajan avaustapahtuma. Myyjäisiä on järjestetty jo vuosien ajan ja ne ovat ehdottomasti alueen isoimmat ja upeimmat myyjäiset. Myyntipöytiä on Monikkosalin puolella n. 60kpl ja lisäksi ulkoalueella on muutamia myyntipisteitä.

Joulumyyjäiset ovat muutakin kuin vain pelkät myyjäiset. Meillä on aina paljon oheisohjelmaa sekä herkkuja myynnissä. Aulakahviosta saa tuttuun tapaan ihania tuoreita leivonnaisia. Klaukkalan Martat keittävät salaisella reseptillä herkullista riisipuuroa. Tänä vuonna myös ulkoalueella on herkkuja, kun Lions Club Klaukkala Leat laittavat makkaragrillin kuumaksi. Tunnelmaa tuo jouluinen live-musiikki aulassa.

Myyjäiset ovat Lasten oikeuksien viikolla, joten huomioimme ehdottomasti perheen pienimmät tapahtumassa. Joulupukki vierailee klo 11-13 Monikossa, sisällä on Kuvataidekoulun taidekorttipaja, ulkoalueella on maksutonta ponitalutusta kaikille halukkaille sekä keppihevosrata ja hauska tonttupolku, jonka suorittajat saavat pienen palkinnon.

Tänä vuonna myyjäisten yhteisjärjestäjänä toimii Lions Club Klaukkala Leat. He vastaavat ulkoalueen toiminnoista sekä ovat kanssamme mukana järjestelyissä. Joulumyyjäiset ovat osa Klaukkalan Yrittäjien joulunavausviikonloppua. Kiitos jo etukäteen!

OHJELMA
*Tonttupolku ja keppihevosrata ulkoalueella klo 10-14
*Ponitalutusratsastusta
*Joulupukki vierailee tapahtumassa klo 11-13
*Marttojen riisipuuroa klo 10-14
*Herkkukahvio aulassa klo 10-14
*Grillimakkaraa ulkoteltalla
*Joulumusiikkia
*Kuvataidekoulun taidepaja

Tapahtuman ajankohtaiset tiedot löydät Facebookista